Inne ligi

Ogromny zjazd formy Jorge Felixa. Turcja zweryfikowała byłą gwiazdę Ekstraklasy

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Jorge Felix opuścił Ekstraklasę jako jeden z najlepszych piłkarzy w lidze. Hiszpan otrzymał nagrodę Piłkarza Sezonu 2019/20. Z Piasta Gliwice przeniósł się do Turcji, przywdziewając barwy Sivassporu. Niestety, piłkarz spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, nie grając prawie w ogóle w nowym zespole.

Wielu piłkarzy, którzy opuszczali polska ligę jako gwiazdy, nie poradziło sobie w silniejszych rozgrywkach. Do tego grona można także dołączyć Jorge Felixa, który po zmianie barw klubowych odgrywa marginalną rolę w nowej drużynie. Hiszpan w sezonie 2020/21 wystąpił w zaledwie 15 spotkaniach. Co więcej, o wiele gorzej dla niego prezentuje się statystyka minut spędzonych na boisku. 29-latek ma ich na swoim koncie tylko 358.

Felix trafił do Sivassporu po dwóch znakomitych sezonach w Piaście. Pomocnik grał wyśmienicie, będąc jednym z liderów zespołu kierowanego przez Waldemara Fornalika. Piłkarz znacząco przyczynił się do wywalczenia przez drużynę z Gliwic mistrzostwa Polski. Łącznie w Ekstraklasie zdobył 22 bramki i zanotował 8 asyst w 67 spotkaniach.

Pozyskaniem Hiszpana interesowało się wiele zagranicznych klubów. Ostatecznie Felix zdecydował się na podpisanie umowy z Sivassporem. Okazało się jednak, że była to błędna decyzja, ponieważ pomocnik nie potrafi bądź nie jest w stanie przystosować się do wymagań, jakie stawia przed nim liga turecka. Doszło nawet do tego, że serwis fanatik.com umieścił go na liście największych rozczarowań aktualnego sezonu.

„Hiszpański napastnik, który zasłynął golami strzelonymi w Piaście Gliwice w polskiej lidze, z wielką nadzieją na początku sezonu został zawodnikiem Sivassporu (…) zdecydowanie uważa się, że odejdzie po zakończeniu sezonu” – napisali dziennikarze w uzasadnieniu swojej decyzji.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.