Reklama
Polacy za granicą

Kolejne problemy Kacpra Kozłowskiego. Reprezentant Polski nie pojedzie na obóz przygotowawczy

Kacper Kozłowski
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Kacper Kozłowski spędzi okres przygotowawczy przed nowym sezonem na treningach indywidualnych. Młody pomocnik doznał kontuzji, która eliminuje go z wyjazdu na obóz z Brighton.

Wychowanek Pogoni Szczecin trafił do klubu z Falmer Stadium na początku bieżącego roku. Brighton zapłaciło za niego 11 milionów euro. Kozłowski został od razu wypożyczony do Royale Union Saint-Gilloise, drużyny filialnej „Mew”.

Pobyt 18-latka w Belgii okazał się lekkim niewypałem. Kozłowski wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach ligowych, zaliczając po drodze kontuzję, która wykluczyła go z treningów na ponad trzy tygodnie.

Po zakończeniu wypożyczenia 6-krotny reprezentant Polski wrócił do swojego macierzystego klubu. Okazuje się, że urodzony w Koszalinie piłkarz przegapi przedsezonowy obóz Brighton. Jest to bardzo zła wiadomość, bowiem właśnie w tym czasie Kozłowski mógłby przekonać do siebie sztab szkoleniowy angielskiej drużyny.

W sobotę klub z Premier League rozegrał pierwszy sparing. Przeciwnikiem Brighton był Royale Union Saint-Gilloise, do którego Kozłowski był wiosną wypożyczony. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a Kozłowski pojawił się na placu gry na początku drugiej połowy. Nie udało mu się jednak dograć meczu do końca, ponieważ w okolicach 70. minut opuścił boisko z powodu kontuzji uda.

Mimo że uraz nie jest poważny, Kozłowski przed rozpoczęciem nowego sezonu będzie musiał trenować indywidualnie.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej