Ligi zagraniczne

Wiadomo, jakie kluby zagrają w Superlidze. 12 gigantów

Od niedzielnego poranka zasypują nas kolejne wieści na temat Superligi. Media dotarły do następnych szczegółów całego wydarzenia. Teraz wiadomo, kto najbardziej naciskał na powstanie nowych rozgrywek oraz kto będzie im przewodzić.

O konflikcie między UEFĄ a klubami chcącymi stworzyć Superligę jest coraz głośniej. Organizacja w porozumieniu z władzami Premier League, La Liga oraz Serie A wydała już ostry komunikat i potępiła prowodyrów. Zagroziła im nawet wykluczeniem z rozgrywek.

To jednak nie zniechęca Florentino Pereza, który jest najbardziej zaangażowany w odłączenie się od UEFY. Prezes Realu Madryt miałby zostać głównym szefem Superligi i stanąć na czele zarządu.

Zastępcami Hiszpana, a zarazem wiceprezesami zostaną z kolei szefowie Arsenalu, Liverpoolu i Manchesteru United, a więc Stan Kroenke, John Henry oraz Joel Glazerz.

To jednak nie koniec. „RMC Sport” dotarł do dokładnych informacji o klubach, które chcą powstania Superligi. Pomysł Florentino Pereza popiera w sumie 12 gigantów, z których miałyby zostać utworzone rozgrywki. Są to: Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Inter Mediolan, AC Milan oraz Juventus.

Brak opisu.