Niemcy

Bayern doszedł do porozumienia z nowym piłkarzem. Kwota transferu wyniesie 13-14 mln euro

grafika: własna/Krótka Piłka

Guido Schaefer poinformował, że w przeciągu kilku najbliższych dni Marcel Sabitzer zmieni RB Lipsk na Bayern Monachium. Według dziennikarza kwota transferu ma wynieść 13-14 mln euro. Austriak jest zdecydowany na przenosiny do ekipy mistrza Niemiec. Gorącym zwolennikiem jego przeprowadzki na Allianz Arenę jest nie tylko Julian Nagelsmann, ale również cały zarząd klubu.

Wszystko wskazuje na to, że szeregi Bayernu lada dzień wzmocni Marcel Sabitzer. Pomocnik od wielu tygodni jest łączony z przenosinami do Monachium, lecz do tej pory przedstawicielom klubów nie udało się sfinalizować negocjacji. Miało to jednak ulec zmianie w ostatnich dwóch dniach.

W poniedziałek wieczorem ukazały się informacje, wedle których rozmowy nabrały tempa. Guido Schaefer, świetnie poinformowany dziennikarz w sprawach dotyczących Lipska, poinformował, że negocjacje aktualnych mistrzów Niemiec z przedstawicielami „Byków” są na ostatniej prostej. Kwota transferu ma wynieść od 13 do 14 mln euro.

Schaefer nie ma wątpliwości, że przeprowadzka Sabitzera do Monachium jest tylko i wyłącznie kwestią czasu. Austriak jest wysoko ceniony przez Nagelsmanna, który chciałby z nim ponownie współpracować. Identyczne podejście do tej kwestii ma również sam zawodnik. Ten transfer entuzjastycznie postrzegają również bossowie Bayernu, którzy uważają sprowadzenie 27-latka za strzał w dziesiątkę.

Portal „Transfermarkt” wycenia Sabitzera na 42 mln euro. Jego umowę z Lipskiem obowiązuje jednak tylko do 30 czerwca 2022 roku. W związku z tym „Bawarczycy” będą musieli za niego zapłacić dużo mniej. Według wcześniej wspomnianego Schaefera ta kwota wyniesie około 13-14 mln euro. Następcą Austriaka w szeregach zespołu dowodzonego przez Jesse’ego Marscha najprawdopodobniej zostanie Ilaix Moriba, który znajduje się na wylocie z Barcelony.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.