Kadra

Anglicy wskazali polskich piłkarzy, których mogą się obawiać. Dwa zaskoczenia

fot. własne / Paweł Jerzmanowski

Już tylko kilka dni pozostało do meczu el. MŚ, w którym reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Anglią. Z tej okazji brytyjscy dziennikarze przygotowali artykuł, w którym wymienili czterech piłkarzy Biało-czerwonych, których powinna się obawiać drużyna Garetha Southgate’a.

W czwartek z Węgrami, w niedzielę z Andorą i w środę z Anglią. Reprezentację Polski w marcu czekają trzy spotkania. Najtrudniejsze, przynajmniej w teorii, będzie to ostatnie. W starciu na Wembley Biało-czerwoni nie będą jednak skazani na porażkę. Mają bowiem kim postraszyć rywali.

Anglicy wskazali polskich piłkarzy, których mogą się obawiać. Dwa zaskoczenia

Dziennikarze „Guardiana” przygotowali artykuł, w którym wymienili czterech piłkarzy, których Anglicy powinni obawiać się najbardziej. Na liście znalazł się rzecz jasna Robert Lewandowski. Znalazł się na niej także Piotr Zieliński, co też nie jest zaskoczeniem. W przeciwieństwie do dwóch kolejnych pozycji. „The Guardian” wśród zawodników, którzy w środę mogą być na boisku najgroźniejsi wymienił Jakuba Modera i Sebastiana Szymańskiego. Czyli zawodników, których występy w najbliższych spotkaniach kadry wcale nie są pewne.

„W wieku 21 lat stał się jednym z najważniejszych piłkarzy Dynama Moskwa. Jest wszechstronny i zrobi wszystko, by przekonać do siebie Paulo Sousę” – czytamy w uzasadnieniu wskazania Szymańskiego.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.