Włochy

Porażająca statystyka rzutów wolnych Ronaldo. Portugalczyk zatracił jedną z kluczowych umiejętności

grafika: własna/Krótka Piłka

Cristiano Ronaldo jest w tym sezonie niekwestionowanym liderem Juventusu. Jego gole i asysty nie wystarczają jednak, by turyńczycy dominowali w Serie A czy Lidze Mistrzów. W ich grze widać sporo braków. Braków, które wskazać da się także w grze samego Ronaldo. Jednym z największych mankamentów Portugalczyka wydają się ostatnio rzuty wolne.

26 bramek i 3 asysty w 29 meczach we wszystkich rozgrywkach. To statystyki Cristiano Ronaldo w tym sezonie. Portugalczyk już 2,5 roku jest piłkarzem Juventusu. Łącznie rozegrał w jego barwach 118 spotkań, w których strzelił 91 goli i zaliczył 21 asyst. To statystyki imponujące. Tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że jeden z najlepszych piłkarzy w historii ma już 36 lat. Jak się jednak okazuje, bramek mogłoby być zdecydowanie więcej, gdyby były gracz Realu Madryt choć minimalnie poprawił skuteczność w jednym aspekcie gry.

Porażająca statystyka rzutów wolnych Ronaldo. Portugalczyk zatracił jedną z kluczowych umiejętności

Tym aspektem są rzuty wolne, z których wykonywania Portugalczyk słynął przed laty. W Juventusie wykonuje je jednak – delikatnie mówiąc – słabo. Jak policzono, na 65 wykonanych rzutów wolnych w trakcie gry w barwach „Starej Damy”, aż w 45 przypadkach piłka po strzale Ronaldo trafiła w mur. Dodatkowo ze stałego fragmentu gry tego rodzaju Portugalczyk strzelił dla turyńczyków tylko jednego gola.

Po 23 kolejkach Serie A, Juventus zajmuje 3. miejsce i traci 6 punktów do drugiego Milanu. Pierwszy Inter Mediolan ma nad drużyną Andrei Pirlo aż 10 punktów przewagi. W 1/8 finału Ligi Mistrzów Juventus ostatnio także nie zachwycił – przegrał bowiem na wyjeździe z FC Porto (1:2). Okazję do rewanżu będzie miał we wtorek 9 marca o 21:00.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.