Reklama
Niemcy

Hertha zmieniła szkoleniowca. Wiadomo, kto zastąpił Pala Dardaia

Krzysztof Piątek
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Pal Dardai przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Herthy. Przedstawiciele berlińskiego klubu poinformowali o zakończeniu współpracy z tym szkoleniowcem. Schedę po nim przejął Tayfun Korkut.

Stołeczny zespół nie spełnia pokrywanych w nim oczekiwań. Aktualnie plasuje się dopiero na 14. miejscu w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma tylko i wyłącznie 14 punktów.

Korkut nowym trenerem Herthy

Włodarze klubu postanowili zareagować. Nie zamierzali dłużej czekać na poprawę gry drużyny, więc zmienili trenera. W poniedziałek opublikowali komunikat, w którym poinformowali o odejściu Pala Dardaia.

– Chcielibyśmy podziękować trenerowi za jego pracę. Przejął drużynę w zeszłym sezonie i utrzymał ją w Bundeslidze – przekazał Fredi Bobić, czyli dyrektor sportowy Herthy.

Funkcję pierwszego trenera będzie teraz pełnił Tayfun Korkut. Były szkoleniowiec między innymi Stuttgartu czy Hannoveru podpisał umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Piłkarzami Herthy są Krzysztof Piątek i Dennis Jastrzembski. Pierwszy z nich rozegrał w aktualnej kampanii 7 meczów (320 minut). Zdobył w nich bramkę, a także zanotował asystę. Natomiast młodzieżowy reprezentant Polski ma na swoim koncie 10 występów (310 minut), w których zaliczył jedno ostatnie podanie.

Źródło: Hertha BSC

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.