Ekstraklasa Kadra

Zbigniew Boniek potwierdził odejście. Koniec pewnego rozdziału

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

W rozmowie z kanałem „Prawda Futbolu” Zbigniew Boniek potwierdził, że 18 sierpnia zakończy swoją kadencję na stanowisku prezesa PZPN. Były polski piłkarz zapowiedział, że tym razem odejdzie nawet jeśli pandemia ponownie uniemożliwi przeprowadzenie wyborów jego następcy.

Boniek jest prezesem PZPN od października 2012 roku. Pierwotnie miał odejść ze stanowiska już jesienią ubiegłego roku, ale wówczas wybory jego następcy zablokowała pandemia koronawirusa. Tym razem ma być jednak inaczej. ‹ wróć Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl – 18 sierpnia kończę bycie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ja chciałem skończyć już w październiku ubiegłego roku. Byłem na to przygotowany i miałem też inne warianty na zarządzanie samym sobą, moją dalszą rzeczywistością – przyznał Boniek w rozmowie z kanałem „Prawda Futbolu” (wypowiedź za sport.onet.pl).

I dodał z uśmiechem: „Być może za cztery lata wrócę. To oczywiście żart, ale może będziecie mówili: Zibi wróć. Nigdy nic nie wiadomo”.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.