Ekstraklasa

Zaktualizowano wartości rynkowe piłkarzy Ekstraklasy. Duże zmiany w czołówce zestawienia

Vladan Kovacević
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

W piątek specjalistyczny portal Transfermarkt zaktualizował wyceny rynkowe piłkarzy Ekstraklasy. W czołówce zestawienia doszło do kilku znaczących zmian.

Portal Transfermarkt od wielu lat zajmuje się wyznaczaniem orientacyjnych wartości rynkowych piłkarzy na całym świecie. Dla wielu kibiców i nie tylko jest on punktem odniesienia w przypadku określania kwoty, jaką klub powinien zapłacić za zawodnika. W piątek doszło do znaczących zmian w przypadku polskiej Ekstraklasy.

Na szczycie zestawienia nadal znajduje się Vladan Kovacevic z Rakowa Częstochowa. Bramkarz mistrzów Polski stracił jednak nieco na wycenie. Transfermarkt zmniejszył jej poziom z 8 do 7 milionów euro.

Ciekawiej jest na niższych stopniach podium. Za plecami Serba uplasowało się dwóch piłkarzy Legii Warszawa – Bartosz Slisz oraz Ernest Muci. Polak w najnowszym notowaniu zyskał milion euro, w tej chwili jest więc wyceniany na 5,5 miliona euro. Znacznie większy wzrost zanotował Albańczyk – z 2,5 miliona euro na 5 milionów euro.

Identyczny progres w tej statystyce zaliczył również Krisfoffer Velde z Lecha Poznań. Norweg razem z Mucim plasuje się na trzecim miejscu pod względem wyceny. Dalsze aktualizacje dotyczą Kacpra Tobiasza i Filipa Marchwińskiego. Bramkarz „Wojskowych” zanotował spadek o milion euro, natomiast gwiazdor Lecha Poznań wzrost o 1,5 miliona euro.

Lista dziesięciu najwyżej wycenianych piłkarzy Ekstraklasy (stan na 06.10.2023):

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.