Włochy

Francesco Totti zapytany o powrót do Romy. Szczera odpowiedź

Minęły już ponad 3 lata, odkąd Francesco Totti zakończył karierę piłkarską. Włoch przez 24 lata seniorskiej kariery był piłkarzem AS Romy, której stał się legendą. I stał się też symbolem lojalności i przywiązania do jednego klubu. Mimo rozbratu z rzymianami, 44-latek przyznaje, że mógłby powrócić w ich szeregi. Zdradza też, w jakiej roli odnalazłby się najlepiej.

Totti po zakończeniu kariery piłkarskiej był członkiem zarządu Romy. Z pracy w klubie zrezygnował w czerwcu 2019 roku. Wówczas założył własną agencję piłkarską i zajął się prowadzeniem karier młodych zawodników. Sentyment do Romy jednak pozostał, co widać w wypowiedziach byłego reprezentanta Włoch. – Gdyby właściciele zaproponowali mi powrót, usiadłbym i porozmawiał – przyznał legendarny piłkarz w rozmowie z Bobo TV. – Teraz chcę jednak podążyć swoją ścieżką. Nie czułbym spokoju, gdybym tego nie zrobił – dodał.

Totti zdradził także, jaką rolę mógłby pełnić w swoim ukochanym klubie. – Gdybym został, mógłbym zostać dyrektorem technicznym. Nie mieć władzy nad wszystkimi, ale nad piłkarzami.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.