Inne ligi

Bohaterowie z Zenita. Piłkarze i członek sztabu rosyjskiego klubu uratowali człowieka z pożaru

Islam Żiłow, Nikita Simidjankin i Luis Anula zostali bohaterami. Piłkarze i członek sztabu szkoleniowego Zenita Sankt Petersburg uratowali człowieka z płonącego budynku.

Do zdarzenia doszło na terenie ośrodka treningowego mistrzów Rosji. W poniedziałek w jednym z budynków wybuchł pożar. Szybko rozprzestrzeniający się ogień uwięził w środku mężczyznę, który po pewnym czasie stracił przytomność. Służby ratunkowe były w drodze, ale liczyła się każda sekunda. Do akcji postanowili więc wkroczyć zawodnicy, którym pomógł członek sztabu szkoleniowego.

Bohaterowie z Zenita. Piłkarze i członek sztabu rosyjskiego klubu uratowali człowieka z pożaru

Islam Żiłow, Nikita Simidjankin i Luis Anula postanowili zaryzykować własne życie i pomóc uwięzionemu mężczyźnie. Anula, który jest trenerem przygotowania fizycznego Zenita, starał się ugasić ogień, a piłkarze, Żiłow i Simidjankin, wyciągnęli nieprzytomnego człowieka z budynku. Dzięki ich interwencji udało się go uratować.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.