Inne ligi

Nurmagomedov może zmienić dyscyplinę. Legenda UFC marzy o grze w klubie piłkarskim

Screen: YouTube // UFC

Khabib Nurmagomedov mógłby oficjalnie dołączyć do jednego z zespołów rosyjskiej Proffessional Football League, FC Kamaz. Legenda UFC ma bowiem na stole ofertę od włodarzy tego klubu.

Khabib Nurmagomedov ostatni pojedynek stoczył w zeszłym roku. Postanowił wówczas zakończyć swoją karierę. Od tego czasu zdarzało się mu żartobliwie wspominać, że jego kolejnym celem jest przeobrażenie się w profesjonalnego piłkarza.

Niespodziewanie na jego deklarację odpowiedział jeden z rosyjskich klubów. Tym samym zaproponował „Orłu” możliwość gry na trzecim poziomie rozgrywkowym w Rosji.

FC Kamaz nie tylko złożył ofertę Khabibowi, ale również przedstawił wiele powodów, dla których powinien zasilić szeregi zespołu. Jednym z wyszczególnionych argumentów jest perspektywa awansu do wyższej ligi.

„Oferujemy ci możliwość debiutu w profesjonalnej lidze piłkarskiej jako członka naszej drużyny…Każdy mecz gramy tylko po to, aby wygrać. Jesteśmy także ambitnym zespołem, którego zadaniem jest awansować do wyższej ligi” – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu klubu.

FC Kamaz plasuje się obecnie na 4. miejscu w tabeli, tracąc do lidera 4 punkty. Zespół ma najlepszą ofensywę ligi. Do tej pory strzelił 41 goli w 15 spotkaniach.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.