Ekstraklasa

Rafał Kurzawa zdradził, dlaczego wybrał ofertę Pogoni Szczecin. Co na to kibice Górnika?

Fot. pogonszczecin.pl

We wtorek Pogoń Szczecin oficjalnie poinformowała, że jej nowym zawodnikiem został Rafał Kurzawa. Były reprezentant Polski wrócił do kraju po nieco ponad dwóch latach gry za granicą. A raczej prób gry. Długo wydawało się, że 28-latek podpisze umowę z Górnikiem Zabrze, ale tak się ostatecznie nie stało.

Kurzawa za granicę wyjeżdżał właśnie z Górnika. Ale nie poszło mu ani we francuskim Amiens, ani w duńskim FC Midtjylland, ani w Esbjerg fB. Pomocnik, którego Adam Nawałka zabrał na mistrzostwa świata w Rosji, odbił się od trzech klubów i ostatecznie wrócił do Polski. Wiele osób sądziło, że jeśli powrót dojdzie do skutku, to będzie to powrót do Zabrza. 28-latek ostatecznie trafił jednak do Szczecina.

Rafał Kurzawa zdradził, dlaczego wybrał ofertę Pogoni Szczecin. Co na to kibice Górnika?

W rozmowie z oficjalną stroną „Portowców” Kurzawa uzasadnił swój wybór. – Klub naprawdę mnie chciał i się o mnie starał. Przedstawiono mi plan, który określa o co Pogoń ma walczyć w tym sezonie i w kolejnych latach. To było najważniejsze – przyznał piłkarz.

Kurzawa zdradził też, z jakimi ambicjami przyszedł do Pogoni. – Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pogoń jest na pierwszym miejscu i trzeba robić wszystko, by tak zostało. Na pewno nie można się bać, trzeba wychodzić na każdy mecz zdeterminowanym i walczyć o trzy punkty – zapowiedział zawodnik.

Przeczytaj więcej o Ekstraklasie:

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.