Ekstraklasa

Wymowny komentarz Sheridana na temat Probierza. Napastnik ocenił warsztat trenera

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Cillian Sherdian w rozmowie na kanale „Foot Truck” wypowiedział się na temat Michała Probierza. Irlandczyk odniósł się do „słynnego” wywiadu Ziggy’ego Gordona.

Kilka dni temu gościem Łukasza Wiśniowskiego i Kuby Polkowskiego na ich kanale „Foot Truck” był napastnik Wisły Płock, Cillian Sheridan. Irlandczyk ma ostatnio problemy z regularną grą w klubie z Mazowsza, lecz kibice Ekstraklasy dobrze wspominają go z jego początkowego okresu w Jagiellonii Białystok.

Sheridan przez pierwsze pół roku swojej gry na Podlasiu współpracował z Michałem Probierzem. Podczas wizyty w „Foot Trucku” został zapytany o wypowiedź Ziggy’ego Gordona, który w jednym z wywiadów w czasie gry w Polsce niezwykle wychwalał Michała Probierza i styl jego pracy. Obrońca stwierdził nawet, że „przed transferem tutaj nie wiedziałem jak należy grać w piłkę.”

– Foot Truck (Jakub Polkowski): „Ziggy Gordon, z którym spotkaliście się w Jagiellonii, był zaskoczony Michałem Probierzem i jego wiedzą taktyczną”.

– Cillian Sheridan: „Pamiętam, że czytałem ten wywiad i pomyślałem sobie: co on wygaduje? Oczywiście on ma swoje sposoby, żeby osiągać cele. Wszyscy w Polsce wiedzą jak pracuje Probierz. Jeśli coś przynosi efekty, to robisz to, żeby osiągać dobre wyniki”.

Irlandczyk trafił do Białegostoku na początku 2017 roku. Na Podlasiu grał do stycznia 2019 roku, kiedy to przeniósł się do ligi australijskiej. W lutym zeszłego roku powrócił jednak do Polski i związał się kontraktem z Wisłą Płock.