Liga Mistrzów Włochy

Wielka rewolucja w Juventusie. Ronaldo jedną z możliwych ofiar

Fot. Screen // YouTube / Serie A

Juventus FC niespodziewanie odpadł z Ligi Mistrzów na etapie 1/8 finału z FC Porto. Władze kluby liczyły na znacznie więcej, więc taki wynik nie zadowolił zarząd. W związku z tym planowana jest rewolucja w zespole.

Od kilku dni trwa burza wokół Juventusu. Klub w tym sezonie mocno zawodzi. W lidze zajmuje dopiero 3. miejsce ze stratą 10 punktów do liderującego Interu. Wiele mówiło się, że sezon może uratować jedynie dobry wynik w Lidze Mistrzów. Niestety, jak wiadomo od wtorkowego wieczoru, to również nie uda się zespołowi Andrei Pirlo i odpadli z FC Porto.

Niepowodzenie w tych elitarnych rozgrywkach sprawiło, że zaczęto mówić o przyszłości trenera i niektórych zawodników. Najprostszym celem w takim wypadku byłby wspomniany szkoleniowiec „Starej Damy” czyli Andrea Pirlo, jednak według najnowszych doniesień włoskiej prasy ma on utrzymać swoją posadę i w przyszłym sezonie nadal będzie trenować zespół z Turynu.

Co do piłkarzy to zdaniem Fabrizio Romano jedynie kilku może być pewnych miejsca w składzie. Są nimi Federico Chiesa, Matthijs de Ligt, Weston McKennie oraz Wojciech Szczęsny. Wszyscy inni nie mogą być pewni miejsca.

Największe zaskoczenie może dziwić, że wśród tych nazwisk brakuje Cristiano Ronaldo. Z informacji, które docierają do nas, wskazuje, że w niedługim czasie mają odbyć się rozmowy dotyczące przyszłości Portugalczyka, któremu umowa z Juventusem kończy się w czerwcu 2022 roku. Nie jest tajemnicą, że w klubie bardzo liczyli, że gwiazdor wspomoże zespół w walce o puchar Ligi Mistrzów. Ronaldo ma bardzo duży kontrakt, który jest dużym obciążeniem finansowym dla budżetu drużyny.

Były prezes Juventusu Giovanni Gigli nazywa wręcz Portugalczyk „drogą pomyłką”. Na pytanie radia Punto Nuovo, czy Ronaldo był złym wyborem dla „Starej Damy” odpowiedział:

Zdecydowanie tak! Mówiłem tak od jego pierwszego dnia w klubie. Jest wielkim mistrzem, ale zbyt drogim.

powiedział Gigli

Potem dodał:

Teraz decyzja należy do Juventusu. Płacą mu dodatkowy milion euro za każdą strzeloną przez niego bramkę. Andrea Agnelli musi być bardziej samokrytyczny, by zauważyć, że nie jest to dobra współpraca. (…) Klub powinien puścić za darmo Ronaldo po zakończeniu sezonu.

dodał

Kontrakt Ronaldo jest dużym obciążeniem dla Juventusu. Klub rocznie płaci mu 31 milionów euro z tytułu pensji, a także dodatkowy milion euro za każdą bramkę, o czym wspomniał Gigli.

W najbliższych tygodniach wyjaśni się wiele w sprawie przyszłości drużyny.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.