Hiszpania Inne ligi Transfery

Wielki talent odrzucił ofertę PSG i wybrał Barcelonę. Lewandowski będzie miał konkurenta

Vitor Roque ma zostać nowym zawodnikiem FC Barcelony. Hiszpańscy dziennikarze informują, że młody napastnik odrzucił inne oferty (w tym dużo korzystniejszą finansowo od PSG), decydując się na wzmocnienie „Blaugrany”. To oznacza, że Robert Lewandowski będzie miał konkurenta do gry, nie wiadomo tylko, czy od początku sezonu.

W biurach przy Camp Nou już od dłuższego czasu rozważano zakup nowego napastnika. W minionym sezonie Robert Lewandowski nie miał naturalnego zastępcy, który gwarantował odpowiednią liczbę bramek. Wybór FC Barcelony padł na utalentowanego Brazylijczyka, Vitora Roque.

18-latek to aktualnie jeden z najbardziej pożądanych piłkarzy na rynku transferowym. O jego pozyskanie starało się wiele europejskich klubów, m.in. PSG. Francuski klub oferował nastolatkowi pensję na poziomie 10 mln euro rocznie (przy ofercie Barcelony opiewającej na 3,5 mln). Ostatecznie – jak twierdzą hiszpańscy dziennikarze – gracz miał się mimo wszystko zdecydować na przenosiny do Katalonii.

Nie wiadomo jednak, czy Roque będzie mógł dołączyć do Barcelony już tego lata. Wszystko przez zasady Finansowego Fair Play. Jeśli „Blaugranie” nie uda się spełnić określonych warunków, 18-latek trafi do zespołu Xaviego dopiero w styczniu. Jeśli jednak Barcę niebawem opuści kilku graczy, sprowadzenie i zarejestrowanie Roque będzie możliwe jeszcze przed startem nowego sezonu.

Zaledwie 18-letni Brazylijczyk, który ma wzmocnić ofensywę Barcelony, aktualnie jest zawodnikiem Athletico Paranaense. W jego barwach rozegrał 66 spotkań we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich 22 gole i zaliczając dziewięć asyst. Wcześniej zaliczył także 16 występów w pierwszej drużynie Cruzeiro Belo Horizonte.