Ekstraklasa

Sensacyjny transfer klubu z Ekstraklasy. Były piłkarz Chelsea zagra w Polsce

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Oficjalna strona internetowa Zagłębia Lubin ogłosiła, że nowym zawodnikiem „Miedziowych” został Miroslav Stoch. Zawodnik ten ma niezwykle bogatą karierę zarówno klubową jak i reprezentacyjną

Stoch będzie obok Jakuba Błaszczykowskiego najbardziej utytułowanym zawodnikiem biegającym po ligowych boiskach w Polsce. 60-krotny reprezentant Słowacji występował w takich klubach jak Chelsea czy Fenerbahce. Mimo, że w zespole ze stolicy Londynu się nie przebił to zdobył z nimi w 2009 roku Puchar Anglii.

Najlepiej będą go wspominać kibice w Stambule, gdzie dla Fenerbahce zagrał w 122 spotkaniach strzelając przy tym 20 goli i notując 16 asyst. Dobrze spisywał się również w Slavii Praga. Dla tej drużyny zagrał w 88 meczach, w których zdobył 20 goli i zaliczył 19 asyst.

– Wiedzieliśmy, że Miroslav jest wolnym zawodnikiem. Znam go bardzo dobrze jeszcze z czasów reprezentacji, więc myślę, że to pomogło w negocjacjach. Miro ma w sobie bardzo dużo motywacji, by grać. Chce pomóc Zagłębiu, ale również sobie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy – stwierdził Dyrektor Sportowy Zagłębia Lubin, Lubomir Guldan.

– Czuję się bardzo dobrze po podpisaniu umowy. W podjęciu decyzji na pewno pomogło mi to, że znam osoby ze sztabu szkoleniowego z trenerem Ševelą i Lubomirem Guldanem na czele. Rozmowy były bardzo konkretne dlatego zdecydowałem się na Zagłębie. Myślę, że Lubin to dobre miejsce dla piłkarza. Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł wybiec na boisko, by pomóc drużynie – powiedział sam zawodnik.

Źródło „zaglebie.com”

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713