Kadra

Zbigniew Boniek mistrzowsko zgasił dyrektora TVP Sport. „Trochę odleciał”

Marek Szkolnikowski w rozmowie na kanale „Cioną po oczach” wypowiedział się na temat zwolnienia Jerzego Brzęczka i o zatrudnieniu Paulo Sousy. Dyrektor TVP Sport zabrał głos także w sprawie nadchodzących Mistrzostw Europy.

Ponad tydzień temu dowiedzieliśmy się o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. Kilka dni później Zbigniew Boniek przedstawił nam Paulo Sousę, jako nowego selekcjonera kadry. Dyrektor TVP Sport przekonuje, że sam namawiał prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej do zmiany trenera reprezentacji – Wiele razy rozmawialiśmy z prezesem Bońkiem. Ja go przekonywałem w kwestii Brzęczka. Można powiedzieć kim jest Szkolnikowski, ale ten Szkolnikowski jest szefem TVP Sport, stacji, która pokazuje mecze reprezentacji Polski – mówi w programie „Cioną po oczach”.

Telewizja płaci za te prawa ogromne pieniądze. To są pieniądze, które my inwestujemy, więc wymagamy pewnej jakości. Ja też wymagam tej jakości. Nie można zapłacić dużych publicznych pieniędzy i oczekiwać kompromitacji na mistrzostwach Europy

dodał Szkolnikowski

Dyrektor TVP Sport przedstawił także swoje zdanie na temat zwolnienia Jerzego Brzęczka oraz o nadchodzących Mistrzostwach Europy – Moim zdaniem decyzja o zmianie selekcjonera była bardzo dobra. Gorzej być nie może. Kadra się nie rozwijała, graliśmy z mocnymi przeciwnikami i nie udało się zagrać ani jednego wyrównanego meczu – mówi.

My bierzemy 23 zawodników, ale jeśli gramy jednym defensywnym pomocnikiem, to po co nam Góralski, Krychowiak i Linetty. Jeśli bierzemy 23 to ci zawodnicy 20, 21, to powinni być młodzi ludzie, którzy będą przyszłością polskiej piłki. Potrzebujesz zawodnika 13 czy 14, ale weź tego małolata. Weź Puchacza, weź Białka. Robert Lewandowski jest świetnie obudowany mięśniami, raczej nie dozna kontuzji, więc po co kolejny napastnik. Po co Milik, po co Piątek?

przekonywał Marek Szkolnikowski

Niewiele trzeba było czekać na odpowiedź prezesa. Zbigniew Boniek nie pamięta, by rozmawiał z dyrektorem TVP Sport o przyszłości kadry.

Szanując pana Szkolnikowskiego nic mi nie wiadomo o naszych długich i częstych dyskusjach. Nic mi nie wiadomo o jego presji na mnie i podpowiedzi aby zmienić Trenera. Po prostu trochę odleciał, zdarza się w tym wieku…. trochę pokory panie Dyrektorze

pisze na swoim Twitterze prezes PZPN
Brak opisu.