Inne ligi Polacy za granicą

Mateusz Klich z kolejną asystą w MLS. Pełny mecz Polaka w wygranym spotkaniu [WIDEO]

Mateusz Klich zaliczył asystę w meczu amerykańskiej ligi MLS, w którym jego DC United grało przeciwko FC Cincinnati. To kolejna asysta Polaka w sezonie.

Mateusz Klich dosyć dobrze zaaklimatyzował się w Stanach Zjednoczonych. Odkąd trafił do klubu pod koniec stycznia bieżącego roku, nie opuścił żadnego meczu, z czego większość rozgrywka w pełnym wymiarze czasowym.

W nocy z 24, na 25 czerwca o 1.30 czasu polskiego jego DC United rozgrywał kolejny mecz ligowy. Tym razem jego przeciwnikiem był DC Cincinnati. Polski pomocnik wystąpił w pierwszym składzie i co więcej, już w 10. minucie zaliczył asystę. Będący z boku pola karnego Klich dobrze wypatrzył kolegów będących na wprost bramki rywali i tam zagrał futbolówkę. Piłka trafiła pod nogi Pedro Santosa, który zwiódł jeszcze obrońców gości i prostym uderzeniem tuż przy słupku zdobył bramkę.

Ostatecznie DC United wygrało spotkanie 3:0, a Mateusz Klich rozegrał pełne 90 minut. Dla 33-latka było to 21. spotkanie dla tego zespołu. Jak do tej pory zdobył 2 bramki i zaliczył 5 asyst.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.