Kadra

Zdzisław Kręcina kpi ze Zbigniewa Bońka. „Ta decyzja się nie broni!”

fot. własne // Paweł Jerzmanowski

Zdzisław Kręcina skomentował decyzję Zbigniewa Bońka o zwolnieniu trenera, Jerzego Brzęczka. Były sekretarz generalny PZPN zakpił z prezesa w rozmowie ze Sport.pl – Najlepiej jakby sam Boniek został teraz selekcjonerem.

Decyzja prezesa zdziwiła wszystkich. Boniek z dnia na dzień zwolnił Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera kadry i teraz reprezentacja pozostaje bez trenera. Do eliminacji Mistrzostw Świata jeszcze dwa miesiące, a chwilę później rozpocznie się EURO.

Ta decyzja się nie broni! Skoro Zbyszek postawił na Jerzego Brzęczka, a ostatnio zapewniał, że nie ma tematu jego zwolnienia, to z ludzkiego, ale też sportowego punktu widzenia, nie było podstaw do zwolnienia. Ale to jest cały Zbyszek. Znam go prawie 40 lat i jego decyzja ani trochę mnie nie dziwi

stwierdza Zdzisław Kręcina

Były sekretarz generalny PZPN widzi także nowego kandydata na stanowisko selekcjonera i uważa, że to byłoby w jego stylu.

Najlepiej jakby sam Boniek teraz został selekcjonerem. To byłoby w jego stylu, bo u niego zawsze musi się coś dziać

zakpił Kręcina

Zbigniew Boniek był selekcjonerem naszej kadry niemalże dwie dekady temu. Jesienią 2002 roku poprowadził reprezentację w pięciu meczach. Bilans spotkań, to: dwie wygrane, jeden remis oraz dwie porażki.

Brak opisu.