Kadra

Wojciech Kowalczyk wskazał idealnego kandydata na nowego selekcjonera. „Najlepsza kandydatura”

Screen // YouTube / Kanał Sportowy

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wraz z końcem roku z tym stanowiskiem pożegna się Czesław Michniewicz. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane, ale w mediach pojawia się mnóstwo kandydatur. Swoim idealnym kandydatem, w programie „Kanału Sportowego” podzielił się były reprezentant Polski, Wojciech Kowalczyk.

Wraz z końcem roku zakończy się kadencja Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Wciąż nie wiadomo jednak, kto zostanie jego następcą. W mediach pojawiają się nazwiska wielu kandydatów – dużo mówi się m.in. o Andriju Szewczence czy Roberto Martinezie. Inny pomysł ma były kadrowicz, Wojciech Kowalczyk.

Zdaniem eksperta „Kanału Sportowego”, idealnym kandydatem na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski jest Marcelo Bielsa, były szkoleniowiec m.in. Leeds United, a także były selekcjoner reprezentacji takich jak Chile czy Argentyna. – To jest najlepsza kandydatura. On przed wyjazdem oberzjał 50 meczów reprezentacji Polski i żyje! – powiedział Kowalczyk. W ten sposób nawiązał on do sytuacji, jaka miala miejsce jeszcze w trakcie trwania mistrzostw świata w Katarze. Bielsa prowadził wówczas szkolenie dla polskich trenerów, przed którym – jak sam przyznał – obejrzał 50 spotkań naszej kadry, po których m.in. wybrał idealny skład Biało-czerwonych.

Bielsa zrobił to w krótkim czasie, a nie jak my, na przestrzeni pięciu lat. Obejrzał te mecze w 2-3 miesiące i żyje! Najlepsza kandydatura – dodał Kowalczyk.