Skoki Narciarskie Sport247

Kosmiczny wzrost zarobków Graneruda. Trudno uwierzyć, jak mało zarabiał wcześniej

Fis-ski.com

Ponad milion norweskich koron zarobił już w tym sezonie Halvor Egner Granerud. W porównaniu do ubiegłego sezonu, Norweg zwiększył swoje zarobki ponad 100-krotnie.

Pozycja lidera Pucharu Świata, drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni i uzyskany status gwiazdy – obecny sezon skoków narciarskich jest dla Halvora Egnera Graneruda spełnieniem marzeń. Dobre wyniki sportowe przyniosły zawodnikowi także spore zarobki.

Halvor Egner Granerud zgarnął fortunę. Niedawno ledwo wiązał koniec z końcem

Za wyniki uzyskane dotychczas w PŚ Granerud zarobił nieco ponad 900 tys. norweskich koron (ok. 400 tys. PLN). Po dodaniu do tego premii za medale MŚ w lotach, kwota ta przekroczy milion norweskich koron, czyli osiągnie prawie pół miliona złotych.

To niesamowity wzrost zarobków 24-latka w porównaniu do ubiegłego sezonu. Norwescy zawodnicy zazwyczaj zarabiają bowiem dosyć mało. – W jeden sezon z trudnej sytuacji finansowej przeszedłem do bardzo komfortowej. Czuję się, jakbym miał środki, żeby żyć przez trzy kolejne lata – przyznał Granerud w rozmowie z portalme nettavisen.no. – Jak wydam te pieniądze? Będę oszczędzał. Nie jestem rozrzutny. Ale obiecałem sobie przed sezonem, że jeśli wygram choćby jeden konkurs, w marcu zjem kolację w restauracji z gwiazdką Michelin [gwiazdkami Michelin oznaczane są najlepsze restauracje świata – red.] – dodał.

Aby podkreślić przeskok i niezwykły wzrost zarobków Graneruda, należy sprawdzić, ile zgarnął on za wyniki w ubiegłym sezonie. Norweg zdobył w nim osiem punktów, biorąc udział jedynie w konkursach w Rasnowie, Oslo i Trondheim. Łącznie zarobił wtedy przez cały sezon niecałe 4000 PLN.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.