Transfery

Richmond Boakye na celowniku Legii Warszawa. Napastnik ma jednak wysokie wymagania finansowe

Media z Ghany podały, że Richmond Boakye jest na celowniku Legii Warszawa. Napastnik jest bramkostrzelny, a ostatni czas spędził w Crvenej Zvezdzie Belgrad. Dodatkowym faktem, który sprzyja transferowi jest to, że Ghanijczyk jest wolnym zawodnikiem.

Legia poszukuje napastnika, a dobrą opcją dla mistrza Polski byłby Boakye. Zawodnik zdążył już pokazać się z dobrej strony w Europie, co sprawia, że można na niego patrzeć przychylnym okiem.

W tym sezonie wystąpił osiem razy w barwach Crveny Zvezdy Belgrad. Dla serbskiej drużyny zdobył dwa gole i zaliczył cztery asysty.

Ponadto ma dość bogatą karierę. Boakye występował w topowych klubach Europy. W swoim składzie mieli go m.in. Genoa, Juventus Turyn, Atalanta, Elche, Roda Kerkrade.

Dla reprezentacji Ghany zagrał 13 razy, zdobył 5 bramek. Jeśli chodzi o skuteczność jest ona całkiem dobra. Przez kilka sezonów udało mu się zdobyć 48 goli dla Crvenej.

Niedawno skończył mu się kontrakt i teraz bez problemu może za darmo odejść do wybranego przez siebie klubu. Zainteresowanie zawodnikiem wykazała Legia Warszawa, ale ma ona małe szanse na pozyskanie zawodnika. Powodem są wysokie oczekiwania finansowe zawodnika.

Ustalono, że na ten czas Boakye ma na stole dwie oferty. Jedna z Arabii Saudyjskiej, a druga z ZEA. Kluby z tych krajów proponują mu od 800 tysięcy do miliona euro za rok gry. Właśnie to może być główną przeszkodą w transferze do Polski.