Transfery

Szokujący kierunek transferu dla Dele Allego. Pomocnik ma wyjechać z Anglii

Fot. Screen/ YouTube/ SkySports Premier League

Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano turecki Besiktas jest zdeterminowany, aby pozyskać Dele Allego z Evertonu. W grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu lub transfer definitywny.

Jeszcze kilka lat temu Alli uważany był za jeden z największych talentów na Wyspach Brytyjskich. Pomocnik bardzo szybko rozwijał się w Tottenhamie, regularnie występował również w reprezentacji Anglii. Od początku widać jednak było, że jego karierę zastopować może nieodpowiednie nastawienie mentalne.

Od sezonu 2018/2019 urodzony w Milton Keynes zawodnik notował coraz mniej meczów w barwach „Kogutów” oraz stracił miejsce w kadrze „Lwów Albionu”, dla których rozegrał łącznie 37 spotkań. Po całkowicie nieudanej kampanii 20/21 oraz słabym początku kolejnych rozgrywek Alli przeniósł się do Evertonu.

Od początku lutego bieżącego roku wychowanek MK Dons rozegrał zaledwie 13 spotkań i nie był w stanie nawiązać do swojej dawnej formy. 26-latek pełni marginalną rolę w zespole prowadzonym przez Franka Lamparda i niewykluczone, że jeszcze podczas letniego okienka transferowego ponownie zmieni klub.

Jak twierdzi Fabrizio Romano, Besiktas jest bardzo mocno naciska na Everton w sprawie pozyskania angielskiego pomocnika. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, na jakich zasadach Alli miałby przenieść się do tureckiego zespołu. W grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu lub transfer definitywny. Ostateczna decyzja będzie należała do samego zawodnika.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.