Ekstraklasa

Kto zastąpi Papszuna w Rakowie? Właściciel klubu: „Nowy trener już wybrany”

Marek Papszun
Fot. Paweł Jerzmanowski

Po zakończeniu obecnego sezonu Marek Papszun przestanie być trenerem Rakowa Częstochowa. Wicemistrzowie Polski poinformowali o tym na oficjalnej konferencji prasowej. Klub chciał przedłużyć umowę szkoleniowca, ale on sam podjął decyzję o odejściu. Michał Świerczewski, właściciel Rakowa, zdradził, że ma już wybranego następcę 48-latka.

Siedem lat – przez taki okres Marek Papszun jest trenerem Rakowa Częstochowa. Okres ten niebawem dobiegnie jednak końca – na środowej konferencji prasowej poinformowano, że po zakończeniu obecnego sezonu 48-latek przestanie być szkoleniowcem „Medalików”. Mimo propozycji podpisania nowej umowy, trener sam zdecydował o zakończeniu współpracy. – Nie ukrywam, było to dla mnie zaskoczeniem kiedy usłyszałem informację o odejściu. Podcięło mi to skrzydła na kilka godzin – na spotkaniu z dziennikarzami przyznał Michał Świerczewski. – Podjąłem się jeszcze jednej próby przekonania Marka następnego dnia, ale niestety zakończyło się to niepowodzeniem – dodał.

Właściciel Rakowa Częstochowa zdradził także, że klub wybrał już następcę Papszuna. Na razie nie poznaliśmy jego nazwiska. W poniedziałek poznamy jednak datę jego ogłoszenia. – Nowy trener jest już wybrany. Mamy uzgodnione warunki finansowe, musimy sfinalizować temat umowy – zdradził Świerczewski.

Po tych słowach w mediach błyskawicznie rozpoczęły się spekulacje na temat tego, kto będzie trenerem Rakowa w przyszłym sezonie. W mediach społecznościowych najczęściej pojawia się jedna kandydatura – Dawid Szulczek, aktualnie pracujący w Warcie Poznań.