Hiszpania

Thomas Tuchel łączony z gigantem. „Zintensyfikował naukę języka”

Screen // YouTube / Chelsea

Thomas Tuchel niebawem może wrócić do trenowania. Niemiecki szkoleniowiec, który od września bieżącego roku pozostaje na bezrobociu, łączony jest z dwoma hiszpańskimi klubami.

Dokładnie od 7 września bieżącego roku Thomas Tuchel pozostaje bez pracy. Właśnie wtedy niemiecki szkoleniowiec rozstał się z zespołem Chelsea, który prowadził w 99 spotkaniach. Od tamtej pory 49-latek nie podjął nowej pracy.

Jak się jednak okazuje, Tuchel już niebawem może wrócić na ławkę trenerską. I przy okazji zaliczyć powrót z przytupem. Jak poinformował Christian Falk z „BILD Sport”, zatrudnieniem Niemca zainteresowane są dwa kluby z Hiszpanii: Atletico Madryt i FC Barcelona. Atletico powoli rozgląda się za następcą Diego Simeone, natomiast Barcelona, mimo pierwszego miejsca w lidze, rozważa różne opcje, w tym takie, które zakładają pożegnanie się z Xavim.

Jak twierdzi wspomniany wcześniej Falk, sprawa wygląda na poważną – Tuchel wyprowadził się bowiem ze swojej rezydencji w Anglii i rozpoczął intensywną naukę języka hiszpańskiego.