Polacy za granicą

Cudowne zagranie Roberta Lewandowskiego. Kibice zachwyceni. „Piękny luz złapał”

W ostatnim niedzielnym meczu 29. kolejki LaLiga FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Atletico Madryt (3:0). Gola i dwie asysty w tym spotkaniu zaliczył Robert Lewandowski, który w trakcie gry popisał się kilkoma świetnymi zagraniami.

W 38. minucie przy golu Joao Felixa i w 65. minucie przy trafieniu Fermina Lopeza – w niedzielnym spotkaniu wyjazdowym FC Barcelony z Atletico Madryt Robert Lewandowski dwukrotnie asystował przy bramkach kolegów. Sam na listę strzelców również się wpisał, pokonując bramkarza gospodarzy w 47. minucie gry.

Lewandowski w Madrycie zachwycał formą, celnością, skutecznością i luzem, z jakim obchodził się z piłką. Ten luz widoczny był szczególnie w 65. minucie, gdy kapitan reprezentacji Polski zdecydował się na efektowne przyjęcie, które szybko zaczęło zyskiwać popularność w mediach społecznościowych. „Piękny luz złapał” – na portalu X napisał jeden z kibiców (pepeoo15).