Anglia

Drugoligowiec zagra o finał Pucharu Anglii! Nieprawdopodobne okoliczności awansu! [WIDEO]

Coventry City jest pierwszym klubem, który wywalczył sobie awans do półfinału Pucharu Anglii, który zostanie rozegrany na Wembley. Drugoligowy klub przejście do kolejnej fazy zapewnił sobie w dramatycznych okolicznościach, sensacyjnie eliminując wyżej notowane Wolverhampton.

Była 88. minuta spotkania, a Wolverhampton prowadziło u siebie 2:1, pewnie zmierzając po awans do półfinału FA Cup. Gospodarze sobotniego spotkania co prawda przegrywali 0:1, ale w 83. minucie doprowadzili do wyrównania, a w 88. minucie wyszli na prowadzenie.

Gdy wszystko wskazywało na to, że „Wilki” wygrają i przejdą do kolejnej fazy Pucharu Anglii, goście, na co dzień występujący w drugiej lidze angielskiej, wzięli sprawy w swoje ręce. W siódmej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadzł strzelec pierwszego gola dla Coventry, Ellis Simms, a trzy minuty później trzeciego, i jak się później okazało ostatniego gola spotkania strzelił Haji Wright, zapewniając gościom sensacyjne zwycięstwo i awans.