Niemcy

Nagelsmann wróci do piłki klubowej! Wiadomo, gdzie i kiedy ma rozpocząć pracę

Julian Nagelsmann, Bayern Monachium
Screen: YouTube/BR24

Julian Nagelsmann, który od września 2023 roku jest selekcjonerem reprezentacji Niemiec, niebawem może wrócić do piłki klubowej. O potencjalnym nowym miejscu pracy młodego szkoleniowca poinformował Floriatn Plettenberg ze Sky Sports.

We wrześniu ubiegłego roku Julian Nagelsmann został selekcjonerem reprezentacji Niemiec. W tej roli zastąpił Hansiego Flicka, otrzymując wymagające zadanie – w krótkim czasie odmienić grę niemieckiej kadry i przygotować ją na mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się właśnie w Niemczech. Do „Die Mannschaft” Nagelsmann dołączył w roli strażaka, podpisując kontrakt jedynie do lipca 2024 (do końca Euro). Wiele wskazuje na to, że bez względu na wynik uzyskany na turnieju, umowa 36-latka nie zostanie przedłużona, co sprawia, że już teraz rozgląda się on za nowym miejscem pracy.

Jak informuje Florian Plettenberg ze Sky Sports, tym nowym miejscem pracy może być Borussia Dortmund. Szefowie BVB są ponoć nie do końca zadowoleni z pracy Edina Terzicia i rozważają zakończenie z nim współpracy wraz z końcem sezonu. Jego następcą miałby zostać właśnie Nagelsmann, którego zwolennikiem jest m.in. prezes Borussii, Hans-Joachim Watzke.