Polacy za granicą

Turcy są zachwyceni formą Krzysztofa Piątka. Dziennikarz prognozuje, ile goli strzeli polski napastnik

Krzysztof Piątek w ostatnim czasie imponuje formą. Po tym, jak w niedzielę polski napastnik zdobył hat-tricka, tureccy dziennikarze po raz kolejny zaczęli zachwycać się jego grą. – Widać, że odnalazł już swój rytm.

21 meczów, 10 goli i jedna asysta – to statystyki Krzysztofa Piątka w tym sezonie. Polski napastnik odżył po transferze do Basaksehiru, co udowodnił dobitnie w ostatnim meczu ligowym. W starciu z Konyasporem (3:2) strzelił bowiem trzy gole, odwracając losy spotkania i dając swojej drużynie zwycięstwo.

Formą Piątka zachwyceni są tureccy kibice i dziennikarze. – Zaczyna pokazywać swoją główną cechę, którą jest dobre wykończenie akcji. Tacy piłkarze jak on zawsze odnosili sukcesy w lidze tureckiej – przyznał Ferhat Kiziltas, dziennikarz „Turkiye Gazetesi” w rozmowie z portalem tvpsport.pl.

Kizlitas pokusił się także o prognozy dotyczące liczby bramek, z jaką Piątek zakończy sezon. – Opinie o Piątku w Turcji są bardzo dobre. Widać, że odnalazł już swój rytm. W kraju uważa się, że zakończy ten sezon z ponad dwudziestoma golami.