Hiszpania

Lewandowski próbuje uratować sezon FC Barcelony. Wyjątkowa inicjatywa polskiego napastnika

W ostatnich dniach w szeregach FC Barcelony doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Jak się okazuje, Robert Lewandowski podjął specjalne kroki, aby poprawić sytuację wewnątrz drużyny.

Po sobotniej porażce z Villarrealem Xavi Hernandez ogłosił swoje odejście z FC Barcelony po zakończeniu aktualnego sezonu. Szkoleniowiec nie widzi możliwości rozwoju zespołu w dalszej perspektywie. W ten sposób Hiszpan zamierzał zdjąć z piłkarzy również presję medialną.

Na ten moment nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem „Dumy Katalonii”. Wśród faworytów do objęcia tej posady wymieniani są Hansi Flick, Thiago Motta czy Michel. Sytuacja z pewnością rozjaśni się w ciągu najbliższych tygodni.

Na ten moment zawodnicy FC Barcelony muszą znaleźć sposób na powrót do optymalnej dyspozycji. Katalończycy mają aż dziesięć punktów straty do Realu Madryt. W Lidze Mistrzów z kolei czeka ich dwumecz z Napoli.

Po ciosie, jakim okazała się rezygnacja Xaviego, pierwszy do działania ruszył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zaprosił wszystkich piłkarzy klubu do swojego domu. Tam mają odbyć się rozmowy, prowadzące do ponownego zjednoczenia drużyny.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.