Hiszpania

Sensacyjny kandydat do objęcia Barcelony. Negocjacje z otoczeniem trenera rozpoczęte

grafika: własna/Krótka Piłka

Pomimo przyzwoitego sezonu posada Ronalda Koemana jest zagrożona. Włodarze FC Barcelony rozpatrują kandydatury potencjalnych następców Holendra. Od wielu miesięcy hiszpańskie media donoszą o tym, że może go zastąpić Xavi. Teraz jednak na giełdzie nazwisk pojawił się nowy szkoleniowiec, który po zakończeniu kampanii 2020/21 przestanie pełnić funkcję trenera swojego dotychczasowego zespołu. Według telewizji „ESPN” aktualni wicemistrzowie Hiszpanii skontaktowali się już z jego przedstawicielami.

Z całą pewnością aktualny sezon nie należał do łatwych dla „Dumy Katalonii”. Klub zmaga się zarówno z problemami finansowymi, jak i związanymi z poziomem prezentowanym przez piłkarzy. W związku z tym na początku rywalizacji mało kto wierzył, że „Blaugrana” będzie w stanie walczyć z najlepszymi. Ronald Koeman zdołał jednak zbudować zespół, który sięgnął po Puchar Hiszpanii. Co więcej, jego podopieczni wciąż są w grze o tytuł mistrzowski, lecz ich szanse zmalały po dwóch remisach z rzędu (Barcelona 0:0 Atletico, Levante 3:3 Barcelona).

Barcelona rozpatruje kandydatury następców Ronalda Koemana

Holenderski szkoleniowiec nie może być pewny, że w sezonie 2021/22 wciąż będzie pracował w Barcelonie. Nie jest tajemnicą, że z powrotem na Camp Nou jest łączony Xavi. Legendarny piłkarz przedłużył jednak ostatnio kontrakt z Al-Sadd do 2023 roku i wiele wskazuje, że w najbliższym czasie nie przeniesie się na Półwysep Iberyjski. W związku z tym włodarze „Dumy Katalonii” rozglądają się za innymi kandydatami do zastąpienia Ronalda Koemana na stanowisku trenera „Blaugrany”. Według telewizji „ESPN”, cytowanej przez „TVP Sport”, skontaktowali się oni z Hansim Flickiem.

„Jak na razie do konkretów jeszcze nie doszło, daleko jest od porozumienia, natomiast nie jest wykluczone, że były asystent Loewa wkrótce rozpocznie pracę na Camp Nou” – napisał na łamach „TVP Sport” Marcin Borzęcki.

Szkoleniowiec po sezonie odejdzie z Bayernu Monachium. Najprawdopodobniej obejmie reprezentację Niemiec, której selekcjonerem po mistrzostwach Europy przestanie być Joachim Loew. Do tej pory żadna ze stron nie potwierdziła tych informacji. Kilka tygodni temu angielskie media poinformowały, że Hansi Flick może przejąć Tottenham. Niemieccy dziennikarze twierdzą jednak, że ten scenariusz jest mało prawdopodobny.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.