Ekstraklasa Transfery

Pedro Henrique odejdzie z Radomiaka. Padnie transferowy rekord!

Pedro Henrique, piłkarz Radomiaka Radom podczas meczu z Legią Warszawa
Fot. Paweł Jerzmanowski

Pedro Henrique niebawem odejdzie z Radomiaka Radom. Jak poinformował Szymon Janczyk z portalu weszlo.com, najlepszego strzelca radomskiego klubu chce kilka zagranicznych zespołów. Niezależnie od tego, do którego trafi, stanie się on najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Radomiaka.

Osiem goli i cztery asysty w 19 spotkaniach – to statystyki Pedro Henrique w tym sezonie Ekstraklasy. Brazylijczyk jest najlepszym zawodnikiem i najlepszym strzelcem Radomiaka Radom.

Dobre występy 27-latka, który trafił do Radomiaka w lipcu ubiegłego roku (na zasadzie wolnego transferu z Farense) nie przeszły bez echa. Forma napastnika przyciągnęła zainteresowanie innych zespołów. Początkowo mówiło się o Rakowie Częstochowa, ale mistrzowie Polski poprzestali na zapytaniu o cenę za piłkarza. W grę wchodzi jednak transfer do innej ligi.

Jak poinformował Szymon Janczyk z portalu Weszlo.com, Pedro Henrique mógł trafić do jednego z następujących klubów: Jeonbuk Hyundai Motors (Korea Płd.), Atletico San Luis (Meksyk), Club Necaxa (Meksyk). Mógł, bo zarówno Jeonbuk, jak i Atletico ściągnęły już napastników. W grze pozostał więc jedynie Club Necaxa. Dodatkowo weszlo.com informuje, że pozyskaniem Henrique interesuje się Al-Jazira ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Niezależnie od tego, gdzie trafi Brazylijczyk, zostanie on najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Radomiaka. Dotychczas to miano należało do Karola Angielskiego, który za 650 tys. euro został sprzedany do Sivassporu. Henrique może natomiast kosztować nawet dwa razy więcej – mowa bowiem o kwocie w okolicach 1,2 mln euro.