Kadra

Piłkarz z Brazylii chce grać w reprezentacji Polski. Jakiś czas temu chciała go Atalanta

– Nie zastanawiałem się jeszcze nad grą w polskiej lidze. Ale za to myślałem o reprezentacji Polski i chciałbym w niej zagrać – w rozmowie z portalem internetowym TVP Sport przyznał Gabriel Knesowitsch.

Zawodnik brazylijskiej Cuiaba Esporte Clube, Gabriel Knesowitsch wyraził zainteresowanie grą w reprezentacji Polski. 20-latek, którego pozyskaniem jakiś czas temu interesowała się m.in. Atalanta czy Sampdoria, już teraz intensywnie uczy się języka polskiego. – Nie zastanawiałem się jeszcze nad grą w polskiej lidze. Ale za to myślałem o reprezentacji Polski i chciałbym w niej zagrać – przyznał piłkarz w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

Knesowitsch ma polskie, ale nie tylko, korzenie. Jego dziadkowie ze strony ojca są Polakami, natomiast dziadek ze strony matki był Niemcem. Piłkarz przyznał, że od jakiegoś czasu uczy się języka polskiego. – Zacząłem kurs i do końca roku zamierzam go ukończyć – przyznał.

Gabriel piłkarzem Cuiaby jest dopiero od początku tego roku. Wcześniej był zawodnikiem Londrina Esporte Clube. W barwach tego zespołu rozegrał 50 spotkań we wszystkich rozgrywkach (głównie w brazylijskiej Serie B), w których strzelił cztery gole.