Polacy za granicą Transfery

Polski napastnik imponuje w Holandii. Na koniec sezonu może wrócić do klubu Ekstraklasy

FC Den Bosch logo

Kacper Kostosz bardzo dobrze odnalazł się w FC Den Bosch. Polski napastnik w tym sezonie miał już udział przy 12 golach zespołu z drugiej ligi holenderskiej, dzięki czemu zbiera on bardzo dobre recenzje.

Kacper Kostorz od lipca bieżącego roku jest zawodnikiem FC Den Bosch. W barwach klubu z drugiej ligi holenderskiej rozegrał już 21 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił osiem goli i zaliczył cztery asysty, łącznie mając udział przy 12 bramkach swojego klubu. To wynik szczególnie imponujący biorąc pod uwagę fakt, że w rozgrywkach ligowych zespół Polaka strzelił łącznie tylko 22 gole.

Dobre statystki i gra Kostorza nie przechodzą bez echa w Holandii. Szczególnie, że w ofensywie jest on nie tylko efektywny, ale także efektowny, co pokazał jego ostatni gol strzelony piętą. 24-latek jest chwalony przez kibiców i ekspertów.

Forma Kostorza sprawia, że w jego kontekście coraz ciekawiej zapowiada się letnie okno transferowe. Do Holandii jest on bowiem jedynie wypożyczony z Pogoni Szczecin, do której – teoretycznie – wróci po zakończeniu obecnych rozgrywek. Teoretycznie, bo – według danych portalu Transfermarkt – w umowie wypożyczenia znalazła się kwota wykupu.