Ekstraklasa Transfery

Legia odrzuciła oferty za Bartosza Slisza. Dyrektor sportowy zdradził kwoty, jakie proponowano

Bartosz Slisz jest jednym z tych zawodników Legii Warszawa, o którym mówi się najczęściej w kontekście ewentualnej sprzedaży. Reprezentant Polski jest obiektem zainteresowania wielu zagranicznych zespołów. Niektóre złożyły już nawet oficjalne oferty. Oferty, które przez stołeczny klub zostały odrzucone.

33 mecze, jeden gol i trzy asysty – to statystyki Bartosza Slisza w obecnym sezonie. Liczby może imponujące się nie wydają, ale nie oddają one do końca znaczenia 24-latka dla Legii Warszawa. Reprezentant Polski jest jednym z najważniejszych zawodników zespołu Kosty Runjaicia, a jego dobra gra sprawia, że jego pozyskaniem interesują się zagraniczne kluby.

Niektóre zespoły składały już oferty za Slisza, o czym w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” opowiedział dyrektor sportowy Legii, Jacek Zieliński. – Od roku próbujemy przedłużyć kontrakt. Chciałbym, żeby został, ale muszę brać pod uwagę jego sprzedaż na jak najlepszych warunkach. Oferty na 2 czy 2,5 mln euro odrzucałem – przyznał Zieliński. – Rozmawiałem z jego agentem, mówiłem mu, że nie wykluczamy, iż Bartek zostanie z nami do końca umowy. By pomóc zdobywać trofea i awansować w pucharach.

Slisz jest piłkarzem Legii od lutego 2020 roku. Wówczas warszawski klub zapłacił za niego 1,5 mln euro. Aktualny kontrakt zawonika obowiązuje do końca 2024 roku.