Ekstraklasa

Sensacyjny transfer… Szymona Marciniaka na horyzoncie. Ekspert zdradza szczegóły: „Mam sygnały”

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Szymon Marciniak to aktualnie jeden z najlepszych sędziów na świecie, o czym świadczą prowadzone przez niego w ostatnim czasie finały mistrzostw świata w Katarze, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzów Świata. Umiejętności i forma polskiego arbitra sprawiają, że jego usługami zaczęły interesować się czołowe i najbogatsze ligi na świecie.

Fina Klubowych Mistrzostw Świata, w którym w piątek Manchester City pokonał Fluminese (4:0) był kolejnym finałem prowadzonym przez Szymona Marciniaka w ostatnich miesiącach. Wcześniej polski arbiter sędziował także finał Ligi Mistrzów oraz finał ubiegłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Bardzo wysokie umiejętności, świetna dyspozycja i trafione decyzje sprawiają, że Marciniakiem interesują się zagraniczne ligi i nie wiadomo, jak długo będzie on sędziował mecze PKO BP Ekstraklasy. Już jakiś czas temu w kontekście 42-latka mówiło się o zainteresowaniu ze strony ligi saudyjskej. Teraz kolejne informacje zdradził Rafał Rostkowski, były międzynarodowy arbiter.

– Arabia Saudyjska jest dosyć oczywistym kierunkiem. Wcześniej mówiło się o Chinach, o amerykańskiej lidze MLS – przyznał Rostkowski w Magazynie Sportowym Radia RDC. – Mam sygnały z Anglii, że myślano, żeby go tam sprowadzić – dodał.

Niezależnie od tego, gdzie Marciniak odszedłby z Ekstraklasy (jeśli w ogóle zdecydowałby się na taki ruch), byłaby to rzecz sensacyjna i dla naszej ligi niespotykana.