Reklama
Ekstraklasa

Lech Poznań pozyska reprezentanta Rumunii. To obrońca wyceniany na 900 tysięcy euro

Fot. Screen / YouTube / FRF TV

Lech Poznań zbroi się przed rozpoczęciem rundy wiosennej w Ekstraklasie. „Kolejorz” najpierw ogłosił transfer Kristoffera Velde, a kolejnym wzmocnieniem lidera Ekstraklasy ma być Rumun Adrian Rus.

Na początku tego tygodnia Wolfsburg potwierdził pozyskanie Jakuba Kamińskiego z Lecha Poznań. Polski klub zarobi na sprzedaży swojej gwiazdy około 10 milionów euro. 19-latek co prawda dokończy sezon na wypożyczeniu w drużynie z Wielkopolski, ale na Bułgarską już został sprowadzony jego następca.

Został nim Norweg Kristoffer Velde z FK Haugesund. Polskie media już od kilku dni zwiastowały taki ruch Lecha Poznań, a „Kolejorz” oficjalnie ogłosił pozyskanie nowego zawodnika w środę wieczorem. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu „meczyki.pl” 22-latek kosztował ponad milion euro.

Ten sam dziennikarz twierdzi, że kolejnym zimowym zakupem Lecha Poznań będzie Adrian Rus. Jest to obrońca, który od 2019 roku występuje w MOL Fehérvár FC. Według Włodarczyka ten transfer jest już przesądzony.

Do Poznania ma trafić reprezentant Rumunii – Adrian Rus. Według naszych informacji niemal wszystko jest już w sprawie tego transferu dogadane. Lech ma być zdeterminowany, aby pozyskać stopera MOL Fehervar FC i powinno nastąpić to na dniach. Jest jednak jeden warunek. Węgrzy chcą najpierw zabezpieczyć tę pozycję nowym piłkarzem – można przeczytać w artykule.

25-latek ma na koncie dziesięć występów w dorosłej reprezentacji Rumunii, w tym trzy w niedawno zakończonych eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. Rus miałby zastąpić w szeregach lidera Ekstraklasy Lubomira Satkę, który znalazł się na celowniku Dinama Zagrzeb. Chorwaci chcieli kupić go już teraz, jednak Lech Poznań nie ma zamiaru osłabiać się przed rundą wiosenną.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej