Ekstraklasa

Stempniewski określił cele Radomiaka Radom na przyszły sezon. Boniek wyśmiał prezesa „Zielonych”

Fot. Screen/ YouTube/ Meczyki

Sławomir Stempniewski to w ostatnich dniach jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskiej piłce. Prezes Radomiaka Radom na antenie „Meczyków” zdradził, jakie cele stawia przed swoim klubem w przyszłym sezonie. Na jego słowa postanowił zareagować Zbigniew Boniek.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu doszło do zmiany na ławce trenerskiej Radomiaka Radom. Dariusza Banasika „Zieloni” zastąpili Mariuszem Lewandowskim. Decyzja ta wywołała bardzo duże zamieszanie w mediach ponieważ dotychczasowy szkoleniowiec radził sobie dobrze (poza ostatnimi meczami rundy wiosennej).

Prezes Radomiaka Radom, Sławomir Stempniewski, stwierdził po zwolnieniu Banasika, że piłkarze lepiej się rozwijają, kiedy nie pracują przez cały czas z tym samym trenerem. Słowa te spotkały się oczywiście z powszechnym oburzeniem.

W niedzielę Stempniewski był gościem Tomasza Włodarczyka w programie „Pogadajmy o piłce”. 60-latek zabrał głos m.in. w sprawie zmiany trenera oraz celów Radomiaka na kolejny sezon.

Liga nauczyła się Radomiaka, przestaliśmy grać na wiosnę. To mnie bardzo zaniepokoiło. Doszedłem do wniosku, że lepiej będzie, żeby nowy szkoleniowiec miał więcej czasu na poznanie drużynypowiedział prezes „Zielonych”.

Cel na nowy sezon to spokojne okrzepnięcie w górnej połowie tabeli, a jeśli się okaże, że gramy na tyle fajnie, by zająć miejsca 1-4, to w ogóle superstwierdził Stempniewski.

Ambicje Stempniewskiego nie do końca pokrywają się z poglądami Zbigniewa Bońka, który na Twitterze w żartobliwym tonie wyraził swoją opinię na temat wypowiedzi prezesa Radomiaka.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.