Ekstraklasa Transfery

Śląsk Wrocław dopiął zimowy transfer! Obrońca wyceniany na 500 tysięcy euro

Śląsk Wrocław, będący jedną z rewelacji obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy ogłosił przeprowadzenie kolejnego w tym sezonie transferu. W zimowym okienku do zespołu Jacka Magiery dołączy Simeon Petrov, ostatnio występujący w CSKA 1948 W Bułgarii.

Po 19 kolejkach PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zajmuje 1. miejsce w lidze i jest zdecydowanie objawieniem tego sezonu. Zespół Jacka Magiery w rundzie wiosennej zamierza utrzymać formę i serię pozytywnych wyników, w czym pomóc mają mu nowi zawodnicy.

Jednym z nowych graczy Śląska został oficjalnie Simeon Petrov. Bułgarski obrońca urodzony we Francji został już zaprezentowany w barwach wrocławskiego klubu. – To duża radość, że do Śląska Wrocław trafia kolejny tak utalentowany zawodnik. Nie jest tajemnicą, że mocno obserwujemy bułgarski rynek, czego efektem już wcześniej był transfer Aleksa Petkova do naszego klubu. Simeon Petrov to bardzo silny środkowy obrońca, z dobrym charakterem. Na takim zawodniku nam zależało. Liczymy na jego dalszy rozwój we Wrocławiu – powiedział dyrektor Śląska, David Balda cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W tym sezonie Petrov wystąpił w 15 spotkaniach CSKA we wszystkich rozgrywkach. Łącznie w jego barwach rozegrał natomiast 82 mecze. Dodatkow w czerwcu tego roku zadebiutował w reprezentacji Bułgariii, dla której zagrał już w trzech spotkaniach.