Esport

Ronaldo zainwestował wielkie pieniądze w symulator piłkarski. Ta gra ma rywalizować z EAFC

Fot. Twitter/ UFLgame

Cristiano Ronaldo zainwestował 40 milionów dolarów w United Football League. Jest to wchodzący niedługo na rynek symulator piłkarski, który według zapowiedzi ma konkurować z EAFC.

Rynek symulatorów piłkarskich wciąż jest zmonopolizowany. Pomimo rozłamu z FIFA EA Sports samodzielnie radzi sobie całkiem nieźle. Kanadyjscy deweloperzy już niedługo posiądą mieli jednak kolejnego konkurenta.

Będzie nim Ultimate Football League, wyprodukowane przez studio XTEN LIMITED. Początkowo premiera gry zapowiedziana była na 2022 rok, ostatecznie produkcja ma ujrzeć światło dzienne do końca bieżącego roku. Jednym z jej inwestorów został sam Cristiano Ronaldo.

Portugalski zawodnik dołożył do produkcji symulatora piłkarskiego aż 40 milionów dolarów. Jak zapowiada studio XTEN LIMITED, UFL będzie oparte na uczciwej, stawiającej na umiejętności oraz pozbawionej mechanik „pay-to-win” rozgrywce. Co ważne dla wielu potencjalnych graczy – Ultimate Football League będzie w pełni darmowe.

Jednym z ambasadorów UFL będzie również Ołeksandr Zinczenko. W mediach społecznościowych można znaleźć już fragmenty gameplay’u z Ukraińcem w roli głównej.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.