Kadra

Czołowy europejski talent nie zagra dla Polski. „Nikt z kadry ostatnio się z nim nie kontaktował”

Yarek Gąsiorowski nie będzie grał dla reprezentacji Polski. Utalentowany stoper Valencii wybrał występy dla hiszpańskiej drużyny narodowej.

Yarek Gąsiorowski to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia w Hiszpanii. Zawodnik z rocznika 2005 w październiku zadebiutował w LaLiga. Jego ostatnie dwa mecze w lidze to z kolei pełne występy.

Już od dawna 18-latek łączony był z grą dla reprezentacji Polski. Jego ojciec jest Polakiem, o czym zresztą świadczą charakterystyczne imię oraz nazwisko. Gąsiorowski od siódmego roku życia trenuje w drużynie „Nietoperzy”.

Urodzony w Polinyà del Xúquer piłkarz stanowi również ważne ogniwo młodzieżowych zespołów Hiszpanii. Dla „La Furia Roja” zanotował już ponad 30 występów. Postrzegany jest tam za gwiazdę. Mimo to jego droga do polskiej kadry nadal była otwarta.

Jak się okazuje, Gąsiorowski podjął już ostateczną decyzję. Według informacji przekazanych przez Jakuba Kręcidłę 18-latek zamierza grać dla hiszpańskiej kadry. – Urodziłem się w Hiszpanii, wychowałem się w Hiszpanii i mówię po hiszpańsku – wyznał gracz Valencii.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.