Anglia

Były trener Realu Madryt może zastąpić ten Haga. Zaskakujący pomysł Manchesteru United

Manchester United logo

Po odpadnięciu Manchesteru United z europejskich pucharów media ponownie poruszyły temat zwolnienia Erika ten Haga. Zadniem „Relevo” holenderskiego trenera może zastąpić Julen Lopetegui.

Chociaż po losowaniu grup Ligi Mistrzów Manchester United wydawał się murowanym kandydatem do gry w tych rozgrywkach na wiosnę, to ostatecznie „Czerwone Diabły” nie wywalczyły chociażby angażu w Lidze Europy. Pierwsze miejsce wywalczył Bayern Monachium, a przed drużyną Erika ten Haga uplasowały się jeszcze FC Kopenhaga oraz Galatasaray.

Nieco lepiej wygląda sytuacja klubu z Old Trafford, jeżeli chodzi o Premier League. Manchester United na ten moment plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. Chociaż gra drużyny nie powala na kolana, to punktuje ona dość regularnie. Co ciekawe, ekipa z czerwonej części miasta jako jedyna w TOP 5 lig europejskich nie zanotował jeszcze w tym sezonie remisu.

Według informacji przekazanych przez „Relevo” władze klubu powoli tracą cierpliwość do ten Haga. Trener na każdej konferencji prasowej mówi o procesie i potrzebie poświęcenia większej ilości czasu na zbudowanie mocnego zespołu. Tymczasem media wytypowały już potencjalnego następcę holenderskiego szkoleniowca.

Miałby nim zostać były opiekun m.in. Realu Madryt, Julen Lopetegui. W Manchesterze United Hiszpan jest podziwiany za dobrą znajomość języka oraz pracę wykonaną w Wolverhampton. Sam zainteresowany odrzucił niedawno propozycje z Arabii Saudyjskiej, ponieważ wierzy w szybki powrót do Premier League.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.