Europejskie puchary

Brytyjczycy chcą wyrzucenia Legii z pucharów! „Rozmawiałem z UEFA […] To dobry powód”

Brytyjczycy chcą wyrzuceni Legii z pucharów! „Rozmawiałem z UEFA”

Mark Roberts, szef brytyjskiej policji ds. piłki nożnej domaga się wyrzucenia Legii Warszawa z europejskich pucharów po zamieszkach i starć kibiców z policją, do jakich doszło w Birmingham przy okazji czwartkowego meczu Legii z Aston Villą.

Legia Warszawa w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy przegrała na wyjeździe z Aston Villą (1:2). Niestety, dzień po meczu Legii z Aston Villą najwięcej nie mówi się o tym, co działo się na boisku, ale o tym, co działo się pod stadionem. Tam doszło bowiem do zamieszek i starć kibiców z miejscową policją, czego efektem było aresztowanie kilkudziesięciu osób.

Szef brytyjskiej policji ds. piłki nożnej domaga się wyrzucenia Legii z pucharów

Po tym, co zdarzyło się w czwartek w Birmingham, szef brytyjskiej policji ds. piłki nożnej zaapelował o wyrzucenie Legii Warszawa z europejskich pucharów. – Niestety Legia stała się dobrze znana w Europie z przerażającego zachowania kibiców […] Są niezwykle trudni do opanowania – przyznał Mark Roberts w rozmowie z „The Times”.

– W czwartek wieczorem rozmawiałem z przedstawicielami FIFA. W piątek też porozmawiamy. Pilnie analizują sytuację. To, co działo się w czwartek, jest dobrym powodem, żeby wyrzucić ich z europejskich pucharów – dodał.