Europejskie puchary

Aston Villa wydaje oświadczenie i składa skargę do UEFA. „Kłamstwa działaczy Legii”

Fot. Paweł Jerzmanowski

W mediach wciąż głośno o skandalu, do jakiego doszło przy okazji czwartkowego meczu wyjazdowego Legii Warszawa z Aston Villą w ramach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Po zamieszkach, do jakich doszło w Birmingham, angielski klub wydał oficjalne oświadczenie i złożył skargę do UEFA.

Nie milkną echa czwartkowego meczu wyjazdowego Legii Warszawa z Aston Villą. A właściwie nie tyle echa meczu, co wydarzeniom im towarzyszącym. Przypomnijmy, że na skutek zaskakującej decyzji władz AV i miasta Birmingham, na czwartkowe spotkanie przeznaczonych zostało zaledwie 890 wejściówek dla polskich kibiców (zamiast pierwotnie zapowiadanym 2000). To natomiast doprowadziło do zamieszek i starć z angielską policją, efektem których były dziesiątki aresztowań.

Aston Villa wydaje oświadczenie i składa skargę do UEFA

Kilkanaście godzin po wspomnianych wydarzeniach, oficjalne oświadczenie dotyczące czwartkowych zajść wydały władze Aston Villi. Przedstawiciele angielskiego klubu zdecydowali się na złożenie skargi do europejskiej federacji piłkarskiej.

„Aston Villa może potwierdzić, że klub złożył oficjalną skargę do UEFA w związku z zachowaniem Legii Warszawa i jej kibiców przed czwartkowym meczem Ligi Konferencji UEFA na Villa Park” – czytamy w oświadczeniu. „Brak współpracy i kłamstwa ze strony działaczy Legii są nie do przyjęcia i są rozczarowujące. Takie zachowanie zwiększyło niebezpieczeństwo, na jakie narażeni byli policjanci z West Midlands i nasi kibice. Dla zachowania kibiców Legii sprzed meczu nie ma miejsca we wspólczesnym futbolu i cywilizowanym społeczeństwie […] Aston Villa będzie składać kolejne oświadczenia do UEFA. Chcemy mieć pewność, że kluby i policja z całej Europy nie będą narażone na zagrożenia ze strony Legii” – dodaje angielski klub.

Pełna treść oświadczenia: