Piłka Nożna Polacy za granicą

Wiadomo, kiedy Maciej Skorża wróci do pracy. Trener zdradził powód odejścia z Japonii

Maciej Skorża, Urawa Red Diamonds

Maciej Skorża kilka dni temu ogłosił, że niebawem odejdzie z Urawa Red Diamonds. Polski szkoleniowiec pożegna się z japońskim klubem po nadchodzących klubowych mistrzostwach świata. W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez zespół prowadzony przez Skorżę, trener wyjawił powody swojej decyzji, a także czas, za jaki wróci do pracy.

Maciej Skorża niedługo zakończy swoją pracę w Urawa Red Diamonds. 51-latek niedawno ogłosił, że po nadchodzących klubowych mistrzostwach świata pożegna się z zespołem, z którym zdobył azjatycką Ligę Mistrzów.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez japoński klub, Skorża wyjawił powody swojej decyzji. Zmieniłem priorytety. Chcę wrócić do swojego kraju i spędzić czas z rodziną. To była bardzo trudna decyzja, bo przeżyłem w Japonii bardzo udany czas. To najważniejsze doświadczenie trenerskie w mojej karierze.

Były trener m.in. Lecha Poznań zdradził także, za ile czasu wróci do pracy. – Najbliższe miesiące chciałbym spędzić z rodziną – nie wiem dokładnie, czy to będzie pięć czy sześć miesięcy. Ale później znów chciałbym pracować.