Polacy za granicą

Niemcy ocenili transfer Kownackiego do nowego klubu. Brutalna nota

Dawid Kownacki
Fot. Screen: YouTube/Fortuna Düsseldorf

Dawid Kownacki od lipca bieżącego roku jest zawodnikiem Werderu Brema. W nowym klubie jak na razie nie może się jednak odnaleźć. Mało minut na boisku, a także brak goli i asyst sprawiły, że niemieccy dziennikarze brutalnie ocenili jego transfer.

Od momentu ogłoszenia odejścia z klubu Kownacki był łączony z wieloma zespołami. Ostatecznie trafił do Werderu Brema. Tam jednak nie przebił się na razie do pierwszego składu – w tym sezonie wystąpił w zaledwie sześciu meczach Bundesligi, spędzając na boisku niemal ponad 200 minut.

Rzadkie występy, a także brak goli i asyst sprawiły, że transfer Kownackiego został bardzo negatywnie oceniony przez niemieckie media. W magazynie „Kicker” pojawiło się zestawienie, w którym zawarto i oceniono wszystkie 119 letnich transferów w Bundeslidze. Kownacki otrzymał najniższą możliwą ocenę, a niżej w zestawieniu znalazło się od niego tylko dwóch graczy (Amin Sarr i Faride Alidou ocenieni zostali na „0”).

Niewykluczone, że podczas zimowego okna transferowego Kownacki uda się na wypożyczenie do innego klubu. Więcej o tym pisaliśmy w poniedziałek.