Ekstraklasa Transfery

Uczestnik Ligi Mistrzów zainteresowany Wdowikiem. Zawodnik Jagielloni wpisuje się w profil potrzebnego gracza

Fot. Paweł Jerzmanowski

Bartłomiej Wdowik w tym sezonie to jeden z najlepszych zawodników Jagiellonii Białystok, która zajmuje drugie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Dobra gra 23-latka sprawiła, że jego pozyskaniem zaczęły interesować się zagraniczne kluby.

Osiem goli i trzy asysty w 16 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach – to statystyki Bartlomieja Wdowika w tym sezonie. Statystyki imponujące biorąc pod uwagę to, że 23-latek jest zawodnikiem defensywnym. Dobre występy gracza Jagiellonii Białystok, zajmującej drugie miejsce w PKO BP Ekstraklasie, dały mu nie tylko powołanie do reprezentacji Polski na październikowe zgrupowanie. Okazuje się bowiem, że te dobre występy sprawiły, iż pozyskaniem Wdowika zaczęły interesować się zagraniczne kluby.

Jak informuje „Fanatik”, jednym z tych klubów jest uczestnik Ligi Mistrzów i lider ligi tureckiej – Galatasaray. Zdaniem wspomnianego portalu, Wdowik wzbudził zainteresowanie trenera zespołu ze Stambułu właśnie ze względu na to, że potrzebuje on obrońcy z ofensywnymi umiejętnościami. Oczekiwań nie spełnił bowiem wypożyczony z RB Lipsk Angelino.

Aktualnie Wdowik jest wyceniany przez portal Transfermarkt na 900 tys. euro. I choć do ewentualnego transferu z pewnością jeszcze daleko, to i tak można spodziewać się, że Jagiellonia za 23-latka będzie oczekiwać większej kwoty.