Inne sporty

Iga Świątek rozbiła bank! Absolutnie rekordowa nagroda finansowa za wygrany turniej w Meksyku

Screeny: X/WTA

Iga Świątek w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu wygrała finał turnieju WTA Finals w Cancun. Polska tenisistka dzięki temu nie tylko poprawiła swoją pozycję w światowym rankingu, ale zapewniła sobie także rekordową – i w pełni zasłużoną – nagrodę pieniężną.

Iga Świątek znów dokonała czegoś niesamowitego. Po tym, jak w półfinale turnieju WTA Finals Polka ograła Arynę Sabalenkę, w finale wspomnianej rywalizacji lepsza okazała się także od Jessici Peguli, mecz wygrywając w kapitalnym stylu! Świątek od początku kontrolowała przebieg gry – w pierwszym secie straciła zaledwie jednego gema, w drugim nie oddała natomiast żadnej partii.

Wygrana w meksykańskim turnieju sprawiła, że Świątek znów stałą się liderką światowego rankingu. Dodatkowo Polka zagwarantowała sobie rekordową nagrodę pieniężną. Wygranie finału oznaczało bowiem nagrodę w wysokości 1,476 mln dolarów. Do tego należy doliczyć jeszcze bonusy za awans do finału, półfinału, zwycięstwa w grupie i sam udział w rywalizacji. Łączna kwota przekroczyła więc 3 mln dolarów.