Ekstraklasa

Patryk Klimala wyjaśnił powód swoich przenosin do Śląska. Wspomniał również o Rakowie

Fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

W niedzielę Patryk Klimala został ogłoszony nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Podczas rozmowy z „CANAL+sport” napastnik wyjaśnił, dlaczego wybrał akurat drużynę „Wojskowych”.

Po rozpoczęciu działań wojennych na terenie Izraela Patryk Klimala opuścił ten kraj. Były młodzieżowy reprezentant Polski otrzymał zezwolenie na treningi na obiektach należących do Śląska Wrocław. W miedzyczasie napastnik analizował opcje związane z kontynuacją gry w Hapoelu Beer Szewa.

Nie wiadomo, jak długo potrwa wspomniany konflikt zbrojny, dlatego też Klimala mógł rozwiązać swój kontrakt z dotychczasowym pracodawcą. 25-latek błyskawicznie związał się nową umową ze Śląskiem Wrocław. Podczas rozmowy z „CANAL+sport” były piłkarz m.in. Celtiku Glasgow opowiedział o powodach dołączenia do drużyny Jacka Magiery i skomentował plotki dotyczące zainteresowania ze strony Rakowa Częstochowa.

Ten zespół podoba mi się taktycznie, dlatego ich wybrałem. Grają szybki futbol, bez kalkulacjistwierdził Klimala.

Zainteresowanie moją osobą było ze strony różnych klubów. Ja jednak o Rakowie Częstochowa nic nie wiem. Dowiedziałem się z Twittera dodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.